אותו מורה לאורך כל הקורס

הולדת-אנגלית
שיעור ראשון עלינו
למה אני לא מצליח ללמוד אנגלית?

למה אני לא מצליח ללמוד אנגלית?

Daniel Casden

למה קשה לי ללמוד אנגלית? זו שאלה שתלמידים רבים שואלים כשהם מגיעים לגלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין. ישנם גורמים רבים התורמים לקושי הזה, המשותף לישראלים רבים הזקוקים לשליטה באנגלית לצורך התפתחות מקצועית או לימודית.

במאמר זה, נדון בכמה מהסיבות לכך שלימוד אנגלית מהבסיס יכול להיות מאתגר, וניתן לכם טיפים להתמודדות עם הקשיים. המשיכו לקרוא כדי לגלות איך לשנות את הגישה שלכם ללימודי אנגלית למבוגרים!

למה לא כדאי לוותר על לימוד אנגלית ואיך להתגבר על מכשולים

למה לא כדאי לוותר על לימוד אנגלית ואיך להתגבר על מכשולים

תלמידים רבים שמתקשים בלמידת אנגלית ומרגישים מיואשים, כבר למדו לפחות שנתיים באולפנים או בקורסים פרטיים, בנוסף לשיעורים בבית הספר. גם צעירים וגם מבוגרים חשים לעתים קרובות תסכול ממה שהם תופסים כ"כישלון".

אם אתם לא מצליחים לדבר ולהבין אנגלית, ייתכן שהחמצתם קידום או הזדמנות עבודה בחו"ל. לא קל להתמודד עם ההפסדים האלה, במיוחד כשיש לכם את כל הכישורים האחרים הנדרשים לתפקיד, אבל חסרה לכם שליטה באנגלית.

והשאלה שעולה שוב ושוב: למה אני לא מצליח ללמוד אנגלית מאפס? אני כבר לומד שנים! איך נכשלתי? מה אני יכול לעשות כדי לשנות את המצב?

למה קשה ללמוד אנגלית?

אין ספק שישנם גורמים רבים שמקשים על הלמידה. אנגלית, למרות שהפכה כל כך נפוצה בחיי היומיום שלנו, היא שפה שונה מאוד מעברית מבחינה מבנית והיסטורית. עברית ואנגלית שייכות למשפחות שפה שונות לחלוטין - עברית היא שפה שמית, בעוד שאנגלית שייכת למשפחת השפות ההודו-אירופיות. המשמעות היא שהדקדוק, אוצר המילים, והצלילים שלהן שונים מאוד.

כמה קשיים נפוצים עבור ישראלים בקורס אונליין ללימוד אנגלית:

 • הקשר בין אותיות לצלילים באנגלית אינו עקבי כמו בעברית.
 • ההתאמה בין כתיב להגייה של מילים אינה סדירה. הכתיב האנגלי מורכב הרבה יותר מעברית בגלל מקורותיו המגוונים.
 • ישראלים רבים מתקשים להסתגל למאפייני השפה האנגלית ומנסים ליישם כללים מהעברית בדיבור.
 • יש צורך להקשיב, לקרוא, לדבר ולכתוב באנגלית כמה שיותר בכל יום. טבילה בשפה היא קריטית - אנגלית צריכה להיות חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלכם.
 • הפחד לטעות כשמדברים בשפה זרה נפוץ מאוד בקרב תלמידים ישראלים.

אלו הם האתגרים הנפוצים ביותר עבור ישראלים, אך ישנו קושי משמעותי עוד יותר שהוא בסיסי ללימוד אנגלית מקצועית. אני מתכוון לגישה המנטלית - התפיסות והעמדות שמשפיעות על התגובות והפרשנות שלנו למצבים.

בואו נחקור את הסוגיה הזו, שהיא כל כך מהותית לקושי ברכישת שפה שנייה או, למעשה, בהוספת כל מיומנות חדשה לחיינו.

למה קשה ללמוד אנגלית

הלך הרוח שלך - המפתח להצלחה בלימוד אנגלית 

בגלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין, אנחנו מאמינים שאין דבר כזה "אי אפשר ללמוד". כשאדם מחליט על משימה, הוא יכול להשלים אותה. אפשר להשיג כל דבר עם מחויבות אמיתית.

חשבו על ההבדל בין אדם שנולד עם כישרון טבעי לשפות ומישהו שעובד קשה כדי לרכוש מיומנות. לפעמים, דווקא מי שעובד קשה מצליח יותר כי הוא משקיע יותר מאמץ. עבודה קשה משתלמת.

משהו שאני תמיד מדגיש בפני תלמידים חדשים בקורס אונליין ללימוד אנגלית הוא החשיבות של גישה נכונה. מעבר לזמן, מאמץ, ביטחון עצמי ומסירות, פיתוח גישה חיובית ללמידה הוא קריטי להצלחה. בלי הגישה הנכונה, הסיכוי לכישלון או להתקדמות איטית גדל משמעותית.

רוב התלמידים מגיעים אלינו כי הם זקוקים לאנגלית לעבודה, טיולים או לימודים. אבל מעטים באים כי הם באמת רוצים ללמוד את השפה. יש הבדל עצום בין צורך לרצון.

לעתים קרובות אנחנו יודעים שאנחנו צריכים משהו, אבל לא עושים את מה שנדרש. אנחנו דוחים, מבטיחים לעצמנו "מחר", אבל בסוף מוצאים תירוצים להמשיך לדחות.

לפעמים, בהתלהבות הראשונית, אנחנו יוצרים תוכנית לימודים, נניח 20 דקות כל יום. אבל עם הזמן, קשה לנו לשמור על השגרה. אנחנו אומרים לעצמנו "היום אני עייף, מחר אלמד 40 דקות לפצות". אבל בפועל, זה נדחה שוב ושוב.

חשיבות העקביות בלימודי אנגלית למבוגרים

עקביות היא מפתח בלימוד אנגלית מאפס. היא יוצרת הרגל, מגבירה מוטיבציה ושומרת על רעננות השפה במוח.

כשלומדים שפה חדשה, צריך להתמסר לגמרי. תגידו לעצמכם שאתם תצליחו. כשאנחנו באמת רוצים משהו, לא אומרים "אני עייף". להיפך, אנחנו מוצאים זמן לעשות את זה.

לא צריך לחפש זמן, צריך ליצור זמן.

אין דבר טוב יותר ללימוד אנגלית מקצועית מאשר לשחק פינג פונג

נניח שאתם אוהבים פינג פונג ורוצים ללמד את הילדים שלכם כדי לבלות יחד. אם הם לא יאהבו את המשחק, הם פשוט יעברו את השיעורים בלי להשתפר באמת.

אפשר להראות להם סרטונים וספרים על פינג-פונג. אבל הדרך היחידה באמת ללמוד ולהצליח היא אם הם באמת רוצים להרים את המחבט ולהתאמן עם מישהו יותר מיומן. רק כך הם ילמדו את הטכניקות השונות, יפתחו דיוק ויצירתיות, וישפרו את הרפלקסים שלהם.

אותו הדבר נכון ללימוד אנגלית מהבסיס - צריך באמת לרצות, להתמיד ולתרגל עם אחרים כדי להצליח!

אין דבר טוב יותר ללמד אנגלית מאשר לשחק פינג פונג

מנטור כדי להאיץ לימוד אנגלית מהבסיס 

כשאתם לומדים אנגלית בגלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין, חשבו על זה כמו ללמוד לשחק פינג פונג. הדרך היעילה ביותר ללימוד אנגלית מהבסיס היא לתרגל עם אנשים שיותר מיומנים מכם. עוד יותר טוב אם יש לכם מדריך מקצועי שמלמד אתכם איך לדבר אנגלית נכון.

מנטור או מורה טובים, במיוחד אם הם דוברי אנגלית שפת אם, יכולים לתת לכם את התמיכה והאתגר שאתם צריכים. על ידי פיתוח המיומנויות והביצועים שלכם, תוכלו לנהל באופן אקטיבי את המסע שלכם לשטף באנגלית.

לימודי אנגלית למבוגרים צריכים להפוך להרגל. חשוב לפתח שגרות חדשות ולהתמיד בהן. ככל שתתמידו, תרגול האנגלית יהפוך למהנה יותר ויותר, וידרוש פחות מאמץ עם הזמן. דברים שלא דורשים מאמץ רב הופכים לחלק טבעי מהשגרה היומיומית שלנו, כמו צחצוח שיניים בבוקר.

אז מה אתם עושים בימים שאין לכם שיעור בקורס אונליין ללימוד אנגלית? האם אתם שוכחים מהלימודים כדי לתת למוח מנוחה? או שאתם מאמצים את הגישה של פורסט גאמפ, שכשנשאל למה רץ ברחבי אלבמה במשך שלוש שנים, ענה פשוט: "רק רציתי לרוץ".

איך לפתח שליטה באנגלית

צרו שגרה שמתאימה לכם לתרגול אנגלית בימים שאין שיעור. תוכלו לעיין במאמרים שלנו על איך ללמוד אנגלית מהר, והדרכים הרבות לשלב אנגלית בחיי היומיום שלכם לקבלת טיפים שימושיים.

למדו לרצות לעשות את מה שאתם צריכים כדי להשיג את המטרה שלכם לפתח שליטה באנגלית בדרך שתשמח אתכם.

אם תתמידו ביצירת הזמן הדרוש, בכל פעם שתחזרו לשיעור, תהיו טובים יותר מבעבר, מוכנים יותר ללמוד עוד, להתאמן יותר, ולהתקדם לקראת דיבור אנגלית שוטפת.

"אני רוצה להגיע לשטף, אבל אין לי סבלנות לקורס אנגלית"

יש אנשים שמנסים לשפר את האנגלית שלהם בלמידה עצמאית. רבים אומרים: "אני יכול ללמוד אנגלית לבד, אני לא צריך בית ספר." ובכן, אם אתם לא אוהבים מסגרות פורמליות, אתם יכולים לנסות ללמוד לבד כדי לשפר את האנגלית שלכם (וגם לחסוך קצת כסף אם התקציב מוגבל).

עם זאת, הרבה יותר קשה לפתח שטף בלמידה עצמאית, למרות שיש הרבה טיפים יעילים לשיפור מיומנויות האנגלית שלכם. בקורס אונליין ללימוד אנגלית, או בלמידה בקבוצה קטנה, המורה ידריך אתכם וייתן לכם ביטחון בשימוש בשפה.

זכרו, גלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין מציעה את הגמישות של למידה מרחוק עם היתרונות של הדרכה מקצועית. זו דרך מצוינת לשלב את הנוחות של למידה עצמאית עם התמיכה והמבנה של קורס מאורגן.

למד לחשוב באנגלית

חשוב מאוד ללמד את המוח שלך לחשוב באנגלית כדי להגיע לשליטה בשפה. חשיבה מכוונת באנגלית היא האסטרטגיה הפעילה הטובה ביותר להתקדמות בלימוד אנגלית מהבסיס. הנה כמה טיפים:

 • דברו אל עצמכם באנגלית תוך שימוש בביטויים שלמדתם בקורס  ללימוד אנגלית. למשל: "I’m waking up, I’m brushing my teeth, I’m having breakfast, I’m driving to work, וכו'.
 • שנו את שפת הממשק בטלפון שלכם לאנגלית והאזינו לחדשות באנגלית. כך תתאמנו בהבנת ביטויים ובשיפור ההגייה.
 • נסו לא לתרגם, אלא להבין את משמעות המילים באמצעות מונחים אחרים באנגלית, ולא על ידי מציאת מקבילות בעברית.
 • סקרו את פעילויות היום שלכם באנגלית או תכננו את לוח הזמנים היומי שלכם באנגלית.

לטפח חשיבה מכוונת להצלחה

בלימודי אנגלית למבוגרים, כמו במשחק פוקר, המוטיבציה היא גורם מכריע. היכולת להתמיד בכל מצב היא סימן ללומד אמיתי.

חשבו על הגישות השונות של שחקנים שמפסידים. לעתים קרובות, הם אומרים דברים כמו "עשיתי טעות טיפשית" או "לא הייתי צריך לעשות את המהלך הזה". לעומתם, שחקנים טובים שמפסידים לעולם לא יאמרו דברים כאלה - הם יאמרו שהיה להם יום לא טוב, אבל הם יודעים שעשו את המהלך הנכון.

לימוד אנגלית מקצועית הוא תהליך שלוקח זמן ותלוי במאמץ ומסירות. כמו ששחקן פוקר מפתח את היכולות שלו להתמודד עם אתגרים, כך גם לימוד אנגלית הוא תהליך שתלוי בהשקעה שלכם ושל המורים שלכם.

לטפח-מחשבה-מונעת-להצלחה

הסוד הגדול ללימוד אנגלית

תלמידים רבים מגיעים לשלב שבו הם חושבים שאחרי שהחליפו בתי ספר או שיטות מספר פעמים, הם "לא מסוגלים" ללמוד אנגלית. אבל עם הגישה הנכונה, התמקדות בלמידה, מורים מוסמכים, מחויבות ללמידה יומיומית ומוטיבציה - יש לכם את היכולת להגיע לרמה טובה של שטף מהר יותר.

אתם אולי שואלים את עצמכם: "האם אני יכול ללמוד אנגלית מאפס תוך שנה? האם אוכל ללמוד אנגלית תוך 6 חודשים כדי להגיש מועמדות למשרה בחו"ל?"

כדי להתקדם מהר יותר ולהשיג שטף גבוה יותר, זכרו את העצות החשובות הבאות:

 • התמידו בשגרת הלימודים שלכם. תוכנית לימודים עקבית הופכת את החלום שלכם למציאות.
 • בצעו למידה עצמאית בנוסף לשיעורים, כך שבכל שיעור תגיעו מוכנים יותר ללמוד עוד.
 • הפעילו את המנטליות והמוטיבציה שלכם כדי לשפר את הגישה שלכם ללימוד אנגלית.

בגלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין, אנחנו תמיד שואלים את התלמידים שלנו: "איך אתם רוצים להרגיש בעוד שישה חודשים? האם אתם רוצים להרגיש כמו שחקן פוקר שמשחק גרוע או כמו מי שמשחק נכון?"

הבחירה שלכם תקבע את ההצלחה שלכם. זכרו, עם המחויבות הנכונה ותמיכה מקצועית, אתם יכולים להשיג את יעדי האנגלית שלכם מהר יותר ממה שאתם חושבים!

לימוד אנגלית אינו מטרה

ביטוי מפתיע, נכון? במיוחד כשהוא בא ממורה לאנגלית! בואו נסביר.

זה משהו שאנחנו בגלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין תמיד אומרים לתלמידים חדשים. "אתם לא כאן רק כדי ללמוד אנגלית." הם מסתכלים עלינו בתמיהה, ואנחנו מסבירים: "הרי לא הפסקתם ללמוד עברית, אז למה אתם חושבים שיום אחד תדעו מספיק אנגלית ותפסיקו ללמוד?"

לימוד אנגלית מהבסיס, או כל שפה אחרת, הוא תהליך מתמשך. אתם תרכשו ללא הרף מיומנויות וידע חדשים בהתאם לחשיפה שלכם לשפה וליוזמה האישית שלכם בהתמודדות עם אתגרים.

לכן, חשוב שתתמקדו בהשגת יעדים קטנים באופן עקבי. אלה יפתחו, צעד אחר צעד, את יכולותיכם בדיבור והבנת אנגלית בצורה ברורה ומדויקת.

איך גלובל נייטיב יכולה לעזור לכם?

אנחנו יכולים לסייע לכם להגדיר את המטרות הקטנות האלה כדי שתוכלו לראות התקדמות ברורה לפני שתעשו את הקפיצה הבאה לעבר חלום השטף שלכם.

בקורס אונליין ללימוד אנגלית שלנו, אנו מיישמים שיטות למידה מותאמות אישית המתמקדות בצרכים הספציפיים שלכם וברמת הידע הנוכחית שלכם באנגלית. למורים המקצועיים שלנו יש ניסיון רב בלימודי אנגלית למבוגרים ישראלים. הם מחויבים להקנות לכם מיומנויות חדשות באמצעות תוכניות מובנות, מאורגנות ומיושמות ללמידה יעילה.

זכרו, המטרה שלנו היא לא רק ללמד אתכם אנגלית, אלא לצייד אתכם בכלים ובביטחון ללימוד אנגלית מקצועית לאורך כל החיים. אנחנו רוצים שתוכלו להמשיך ללמוד ולהתפתח גם מעבר לקורס.

בין אם אתם מתחילים ללמוד אנגלית מאפס או מעוניינים לשפר את המיומנויות הקיימות שלכם, הגישה שלנו מתאימה את עצמה לצרכים שלכם. אנחנו מאמינים שכל תלמיד הוא ייחודי, ולכן הדרך ללמידת אנגלית צריכה להיות מותאמת אישית.

עם גלובל נייטיב, אתם לא רק לומדים אנגלית - אתם רוכשים מיומנות חיים שתשרת אתכם בכל תחום, מקריירה ועד טיולים בעולם. אז בואו נתחיל יחד במסע הזה, צעד אחר צעד, לקראת שליטה באנגלית ופתיחת דלתות חדשות בחייכם!

תודה שקראת את הפוסט הזה

אם אהבת את התוכן, המשך לעקוב אחר הבלוג שלנו כדי לקרוא נושאים נוספים כמו זה. נצל את ההזדמנות גם לשתף פוסט זה עם חבריך ברשתות החברתיות - כמו פייסבוק - כדי שגם הם יראו את לימודי האנגלית בצורה אחרת!

איך אפשר ללמוד אנגלית איתנו?

אנחנו בגלובל נייטיב מציעים מגוון רחב של קורסים מקוונים עם מורים דוברי שפת אם. יהיו לך שיעורים פנים אל פנים באמצעות שיחת וידאו בקורס מותאם אישית, המתאים לצרכים שלך ומתאים לרמת הידע שלך.

אנו מציעים קורסים לשיפור האנגלית, קורסי אנגלית מדוברת, כמו גם קורסי אנגלית עסקית, .

אל תמשיך לתהות כמה זמן לוקח ללמוד אנגלית. דבר איתנו ונתאים עבורך קורס פרטי שיענה על הצרכים שלך.

למדתם משהו חדש? שתפו את התוכן הזה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

על המחבר

Daniel Casden

דניאל קסדן, אמריקאי במוצאו, משמש כרכז של "Nativ English" ומייסד השיטה הייחודית ללימוד השפה האנגלית הנקראת על שמו. לאחר שעבר לברזיל כדי לחיות עם רעייתו הברזילאית, הוא החל ללמד קורסי אנגלית המבוססים על תוכניות לימודים נוקשות ומיושנות. החוויה הזו הובילה אותו להקים בית ספר משלו, שבו הוא יכול ליישם את גישתו הייחודית.
כיום, עם ניסיון של למעלה מעשור בהוראת אנגלית, דניאל מתמקד בהוראה אינטואיטיבית, פרקטית וממוקדת בתלמיד. הוא מביא עימו נקודת מבט ייחודית, שנבנתה לאורך השנים בהן חי במדינות שונות ועסק במגוון תפקידים מקצועיים.

זכויות יוצרים © 2024 כל הזכויות שמורות

צור איתנו קשר בוואטסאפ

הזן את שמך ו-וואטסאפ ודבר עם מישהו עכשיו
Whats App Form
קורסים
קורס לשיפור האנגליתקורס אנגלית מדוברתקורס אנגלית עסקית
מי אנחנובלוגשאלות נפוצותמחירים
menuchevron-down