אותו מורה לאורך כל הקורס

הולדת-אנגלית
שיעור ראשון עלינו
5 המכשולים שמפריעים לכם ללמוד אנגלית בקלות

5 המכשולים שמפריעים לכם ללמוד אנגלית בקלות

Daniel Casden

לימוד אנגלית בקלי קלות הפך לצורך הכרחי בעולם הגלובלי של ימינו. גלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין מבינה את החשיבות של טיפים ללימוד אנגלית עבור הישראלים. רוב התקשורת בין צוותים בינלאומיים ויותר ממחצית המשאבים באינטרנט זמינים רק באנגלית. אין ספק שאתם מודעים לכך: מגיל צעיר אנו מוקפים במסרים המדגישים כי לימוד אנגלית בכיף הוא מפתח להצלחה מקצועית.

למרות זאת, ישראלים רבים חשים תקועים בתהליך הלמידה. לא נדיר למצוא אנשים התוהים מה הם עושים לא נכון, למה הם לא מצליחים לשפר את האנגלית שלהם ושאלות דומות. לימודי אנגלית אינטנסיבים אמנם יכולים לעזור, אך לא תמיד הם הפתרון היחיד.

במאמר זה, נחקור 5 גורמים המעכבים את לימוד אנגלית בסיסית, נראה כיצד הם משפיעים לרעה על הלימודים שלכם, ונציע דרכים להתמודד עם אתגרים אלה. גלובל מאמינה כי הבנת המכשולים היא הצעד הראשון לפריצת דרך בלימודי השפה האנגלית.

1. חוסר מוטיבציה וציפיות לא מציאותיות

חוסר מוטיבציה: המכשול הראשון בדרך להצלחה

האם ניסיתם פעם ללמוד משהו כשלא היה לכם שום חשק לעשות זאת? ובכן, לימוד אנגלית בקלי קלות דורש מוטיבציה. בגלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין, אנו מאמינים שמוטיבציה היא המפתח ללמידת כל דבר. כאשר אנחנו מונעים, אנחנו נוטים להתאמץ יותר ולהתמיד מול האתגרים שלפנינו.

ישנן סיבות רבות שבגללן אנשים עלולים לאבד מוטיבציה ללימוד אנגלית בכיף. חלקם מאבדים מוטיבציה כי הם לא רואים תוצאות מהירות. במקרים כאלה, חשוב מאוד להיות סבלניים ולהציב יעדים הדרגתיים וריאליסטיים.

ציפיות לא מציאותיות: המלכודת השנייה

סיבה נוספת קשורה לציפיות לא מציאותיות. רבים חושבים שלימוד אנגלית בסיסית הוא קל ושהם יהיו שוטפים תוך זמן קצר, אך במציאות הדברים לא עובדים כך. שליטה בשפה האנגלית היא אתגר - וחשוב להבין באופן ריאליסטי את הזמן והמאמץ הנדרשים לכך.

חוסר מטרה ברורה: המכשול השלישי

אחרים מאבדים את הרצון ללמוד אנגלית כי אין להם מטרה מוגדרת היטב. עבור חלק, לימודי אנגלית אינטנסיבים הם הגשר המאפשר להם ללמוד באוניברסיטה בינלאומית יוקרתית (כמו הרווארד, MIT, אוקספורד ורבות אחרות); עבור אחרים, הערך טמון באינטראקציה עם אנשים אחרים באינטרנט וחילופי תרבות; או, כפי שנפוץ בישראל, הציפייה למצוא עבודה טובה יותר.

בגלובל, אנו מספקים טיפים ללימוד אנגלית שיעזרו לכם להתגבר על מכשולים אלה ולהצליח בדרככם לשליטה בשפה האנגלית.

2. שיטות לימוד לא מתאימות

שיטת הלימוד יכולה להשפיע מאוד על תהליך לימוד אנגלית בקלי קלות. בגלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין, אנו מבינים שלמרות שקיימות שיטות רבות, מה שעובד לאדם אחד עלול לא לעבוד לאחר.

חלק מהשיטות יעילות יותר למיומנויות מסוימות מאשר לאחרות. למשל, קריאת ספרים באנגלית היא דרך מצוינת לשלב את המועיל (לימוד אנגלית) עם הנעים (תחביב), אך היא משפרת בעיקר את הבנת הקריאה והכתיבה, בעוד שהבנת השמיעה והדיבור נזנחים.

מצד שני, שימוש בשיטת ה"טבילה" (immersion) היא אחת הדרכים היעילות ביותר לשיפור ההבנה והדיבור, אך כמעט ולא רלוונטית למיומנויות הקריאה והכתיבה.

הסחות דעת וחוסר משמעת אתגרים בדרך ללימוד אנגלית בקלי קלות

איך למצוא את השיטה המתאימה לכם?

בגלובל, אנו מציעים טיפים ללימוד אנגלית שיעזרו לכם למצוא את השיטה הנכונה:

 1. התחשבו בסגנון הלמידה שלכם: מהי הדרך היעילה ביותר עבורכם ללמוד? האם אתם ויזואליים, שמיעתיים, או אוהבים ללמוד תוך כדי עשייה?
 2. חשבו על המטרות שלכם: מה אתם רוצים להשיג באמצעות לימוד אנגלית בכיף?
 3. תרגלו את כל תחומי האנגלית: חשוב לגשת לארבע המיומנויות העיקריות של השפה באופן עקבי, כי כולן נמצאות בשימוש יומיומי.
 4. זכרו ליהנות: אנחנו לומדים הרבה יותר טוב כשאנחנו משלבים את המועיל עם הנעים, גם אם השיטה פחות יעילה באופן אובייקטיבי מאחרות.

לימודי אנגלית אינטנסיבים יכולים להיות יעילים, אך חשוב למצוא את האיזון הנכון עבורכם. בגלובל נייטיב, אנו מאמינים שהתאמה אישית של שיטות הלימוד היא המפתח להצלחה בלימוד אנגלית בסיסית ומתקדמת כאחד.

3. לימודים לא עקביים וחוסר חשיפה מספקת לשפה

בגלובל נייטיב, אנו מדגישים את חשיבות העקביות בלימודים. כאשר לומדים באופן לא עקבי, מבלים תקופות ארוכות מבלי ליישם את הידע או ללמוד דברים חדשים, טבעי להרגיש תקועים. יתרה מזאת, שמירה על קצב ומיקוד הופכת לאתגר, מה שמוביל לתוצאות מאכזבות ולאובדן מוטיבציה.

כדי להימנע מלימודים לא עקביים, חשוב לקבוע שגרת לימודים ולדבוק בה. צעד ראשון מצוין הוא להתחייב ללמוד לפחות חמישה ימים בשבוע, אפילו אם זה רק למספר דקות. תרגול עקבי זה, גם אם קצר, הוא דרך להפוך את לימוד אנגלית בכיף להרגל חיובי.

שקלו להשתמש ביומן הרגלים או במעקב אחר התקדמות כדי לעודד עקביות בלימודי אנגלית אינטנסיבים.

חוסר חשיפה לאנגלית יכול להוות מכשול משמעותי בתהליך הלמידה. מכיוון שאנגלית היא שפה מורכבת, חשוב להיחשף אליה כמה שיותר - זה יסייע בפיתוח אוצר מילים, הבנת הנשמע והניואנסים של השפה, ויהווה צעדים ראשונים לקראת שטף.

דרכים להגדלת החשיפה לאנגלית

בגלובל, אנו ממליצים על מספר טיפים ללימוד אנגלית להגברת החשיפה:

 1. צפו בסרטים וסדרות באנגלית עם כתוביות בעברית. כל סוג של תוכן באנגלית מתאים - מסרטי אנימציה ועד סרטונים דוקומנטריים.
 2. גלו שירים חדשים באנגלית, נסו לזהות את המילים רק על ידי האזנה.
 3. קראו ספרים ומאמרים באנגלית. הנושא אינו חשוב, כל עוד הוא מתאים לרמת האנגלית שלכם.
 4. צרו אינטראקציות מקוונות או אישיות עם דוברי אנגלית כדי לשפר את הכתיבה והדיבור. דוגמאות כוללות קהילות מקוונות בנושאים שמעניינים אתכם.

לימוד אנגלית בסיסית ומתקדמת כאחד מצריך חשיפה מתמדת לשפה. בגלובל נייטיב, אנו מאמינים שהשילוב של עקביות וחשיפה מוגברת הוא המפתח להצלחה בלימודי האנגלית.

7 המכשולים שמפריעים לכם ללמוד אנגלית בקלות

4. פחד מטעויות וחוסר זמן: אתגרים מרכזיים בלימוד אנגלית בקלי קלות

התמודדות עם הפחד מטעויות

בגלובל נייטיב - לימודי אנגלית אונליין, אנו מכירים בכך שהפחד מטעויות הוא אחד הגורמים העיקריים המונעים מאנשים לשפר את האנגלית שלהם. רבים חוששים לעשות טעויות, להיות נשפטים או לא לעמוד בקצב של אחרים.

חשוב לזכור:

 • כולם עושים טעויות בלמידת מיומנות חדשה, כולל שפה.
 • אל תהססו לבקש עזרה כשיש לכם שאלות.
 • התמקדו בהתקדמות שלכם, לא בטעויות.

אם החרדה מכבידה מדי, שקלו להתייעץ עם איש מקצוע כמו פסיכולוג או יועץ.

התמודדות עם מגבלות זמן

חוסר זמן הוא מכשול משמעותי נוסף בלימוד אנגלית בכיף. בישראל, כמו במדינות רבות, אנשים עובדים שעות ארוכות, מטפלים במשפחות ומבלים זמן רב בנסיעות.

למרות האתגרים, לימודי אנגלית אינטנסיבים אינם בלתי אפשריים. הנה כמה טיפים ללימוד אנגלית בזמן מוגבל:

 1. קבעו סדרי עדיפויות ברורים.
 2. חפשו הזדמנויות מהירות לתרגול אנגלית ביומיום.
 3. מצאו דרכים ללמוד בזמן הפנוי שלכם.

לדוגמה:

 • הורידו אפליקציות לטלפון לתרגול אוצר מילים והגייה נכונה בזמן נסיעות או הפסקות.
 • הקדישו כשעה מסוף השבוע ללימוד אנגלית בסיסית או מתקדמת.

בגלובל, אנו מאמינים שעם גישה נכונה ותכנון חכם, ניתן להתגבר על אתגרי הזמן והפחד ולהצליח בלימודי האנגלית. זכרו, כל צעד קטן הוא התקדמות משמעותית בדרך לשליטה בשפה.

5. הסחות דעת וחוסר משמעת: אתגרים בדרך ללימוד אנגלית בקלי קלות

אנו מכירים בכך שהסחות דעת וחוסר משמעת הם גורמים משמעותיים המקשים על לימוד אנגלית בכיף. כאשר המוח מפוזר, קשה מאוד להישאר ממוקדים בלימודים.

 1. מצאו מקום שקט ללמוד: ספריות הן אפשרות מצוינת!
 2. הרחיקו מכשירים מסיחי דעת כמו טלפונים, טלוויזיות ומחשבים בזמן הלימוד.

פיתוח משמעת ללימודי אנגלית

בגלובל, אנו ממליצים על מספר טיפים ללימוד אנגלית לפיתוח משמעת:

 1. הציבו יעדי לימוד קטנים ומציאותיים.
 2. בחרו זמן קבוע ללימודי אנגלית אינטנסיבים ותרגול.
 3. תגמלו את עצמכם על מאמצים ועמידה ביעדים.

שיטת הפומודורו ללימוד יעיל

נסו את טכניקת הפומודורו:

 • 25 דקות של מיקוד מלא בלימוד
 • 5 דקות הפסקה

התאימו את הזמנים לצרכים שלכם עד שתמצאו את האיזון המושלם.

חשיבות ההתמדה בלימוד אנגלית בסיסית ומתקדמת

זכרו, התמדה היא המפתח להצלחה. גם אם אתם נתקלים בקשיים, המשיכו להתמיד ולתרגל. כל מאמץ קטן מקרב אתכם לשליטה טובה יותר באנגלית.

בגלובל נייטיב, אנו מאמינים שעם הכלים הנכונים והגישה הנכונה, כל אחד יכול להתגבר על הסחות דעת ולפתח משמעת בלימודי אנגלית. השקיעו בסביבת למידה נוחה, הציבו יעדים ברי השגה, ותראו כיצד לימוד אנגלית בקלי קלות הופך למציאות עבורכם.

תודה שקראת את הפוסט הזה

אם אהבת את התוכן, המשך לעקוב אחר הבלוג שלנו כדי לקרוא נושאים נוספים כמו זה. נצל את ההזדמנות גם לשתף פוסט זה עם חבריך ברשתות החברתיות - כמו פייסבוק - כדי שגם הם יראו את לימודי האנגלית בצורה אחרת!

איך אפשר ללמוד אנגלית איתנו?

אנחנו בגלובל נייטיב מציעים מגוון רחב של קורסים מקוונים עם מורים דוברי שפת אם. יהיו לך שיעורים פנים אל פנים באמצעות שיחת וידאו בקורס מותאם אישית, המתאים לצרכים שלך ומתאים לרמת הידע שלך.

אנו מציעים קורסים לשיפור האנגלית, קורסי אנגלית מדוברת, כמו גם קורסי אנגלית עסקית, .

אל תמשיך לתהות כמה זמן לוקח ללמוד אנגלית. דבר איתנו ונתאים עבורך קורס פרטי שיענה על הצרכים שלך.

למדתם משהו חדש? שתפו את התוכן הזה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

על המחבר

Daniel Casden

דניאל קסדן, אמריקאי במוצאו, משמש כרכז של "Nativ English" ומייסד השיטה הייחודית ללימוד השפה האנגלית הנקראת על שמו. לאחר שעבר לברזיל כדי לחיות עם רעייתו הברזילאית, הוא החל ללמד קורסי אנגלית המבוססים על תוכניות לימודים נוקשות ומיושנות. החוויה הזו הובילה אותו להקים בית ספר משלו, שבו הוא יכול ליישם את גישתו הייחודית.
כיום, עם ניסיון של למעלה מעשור בהוראת אנגלית, דניאל מתמקד בהוראה אינטואיטיבית, פרקטית וממוקדת בתלמיד. הוא מביא עימו נקודת מבט ייחודית, שנבנתה לאורך השנים בהן חי במדינות שונות ועסק במגוון תפקידים מקצועיים.

זכויות יוצרים © 2024 כל הזכויות שמורות

צור איתנו קשר בוואטסאפ

הזן את שמך ו-וואטסאפ ודבר עם מישהו עכשיו
Whats App Form
קורסים
קורס לשיפור האנגליתקורס אנגלית מדוברתקורס אנגלית עסקית
מי אנחנובלוגשאלות נפוצותמחירים
menuchevron-down